Mgr. Ingrida Papierniková

Odborné študium:

 • Katedra žurnalistiky – Filozofická fakulta Univerzity Komenského, Bratislava
 • Certifikovaný spánkový poradca pre Lepší spánok bábätiek
 • Colic reflux and alergies Babyem
 • Certifikácia Parent Coach Certification program at The Jai Institute for Parenting
 • Certifikácia ADHD/Executive Function Parent Coach Training at ADHD Parent Coach Academy
 • Certifikácia Business coaching trained coach; Business Coaching College (Bratislava)
 • Absolventka online kurzu Základy ergonomického nosenia
 • Absolventka online semináru o dojčení organizovaného Inštitútom pre podporu dojčenia

Odborné členstvá:

 • ADHD Coaches Organisation (ACO International)

Účasť na odbornej konferencii:

 • Feed, Play, Love (2021) – konferencia rodičovských koučov s poprednými predstaviteľmi uvedomelého rodičovstva
 • Sleeposium – Child Sleep Institute 2023

O Ingrid Papiernikovej

V súčasnosti predstavuje dvojprúdovku (Luki 5 r. a Dáška 3 r.) s prehľadným značením a so skúsenou šoférkou. Nebolo to tak vždy.

Aj ja som sa ocitla v križovatke prebdených nocí, krátkych spánkov, skorého budíčka a neprekonateľnej vyčerpanosti.

Hľadala som možnosti, odpovede na spánkové otázky a hlavne som sa neuspokojila s tým, že je to len obdobie. Našla som viac ako len odpovede. Niekoho, kto si ma vypočul, odborne a s rešpektom k mojej realite pomohol zlepšiť každodenné fungovanie.

Lepší spánok bábätiek je pre mňa symbolom mojej rodičovskej a koučovacej cesty.

Nedočkavo som čítala každý jeden článok, či najnovšiu informáciu zo spánkových výskumov. Zároveň ma fascinovalo uplatnenie vedomostí v praxi. Tu niekde začala moja cesta k spánkovej poradkyni. Po niekoľkých rokoch vzdelávania v oblasti rodičovského koučingu ma naviedla cesta späť ku spánku a získala som príležitosť byť súčasťou tímu Zuzky Guzmickej.

K tejto práci ma motivujú všetky matky, ktoré chcú denno-denne pre svoje deti to najlepšie. Spánok nevynímajúc.

Zároveň si myslím, že občas všetci potrebujeme zapnúť GPS na dosiahnutie správneho cieľa. Teším sa na spoločnú cestu 😊.

Recenzie

Ahoj Ingrid,

 

ďakujem pekne za všetky cenné rady a nastavenie režimu pre Filipka, som veľmi spokojná. 🙂 Podarilo sa nám, že krásne spinká cez deň aj v noci, čo nebývalo. Aj naďalej budem pokračovať v režime, ktorý sme si nastavili a  nadchádzajúcu spánkovú regresiu verím, že zvládneme, aj vďaka všetkým podkladom, čo si mi poslala. Priebežne si čítam aj všetky články v uzavretej zóne a sú tam veľmi užitočné rady. Ak budeme mať v budúcnosti problém ohľadom spánku Filipka, určite sa na vás opäť obrátim.

Ďakujem ešte raz.

Zuzka

Ahoj Ingrid,

Chcem sa veľmi pekne poďakovať za poskytnuté poradenstvo a Tvoju trpezlivosť a cenné rady.

Určite vidím pokrok, Jurko nám začal oveľa lepšie papať keď sme obmedzili nočné mliečko, aj noci máme pokojnejšie.

Aj keď nám poradenstvo končí, ja to stále vnímam ako začiatok nášho lepšieho spánku, je pred nami ešte cesta, ale vďaka Tebe to bude o niečo jednoduchšie.

Prajem všetko dobré, nech sa darí 🙂

maminka Daniela

Ahoj, Ingrid,

 

ďakujem pekne, na tom odchode z izby určite budem pracovať podľa Tvojich odporúčaní. Už som vlastne posledné dni začala – stolička pri postieľke a postieľku som odsunula od postele. Práve som sa pri uspávaní posunula so stoličkou na okraj postieľky a malý aj tak zaspal, len ma viac kontroloval, kde som. 🙂

 

Je to v každom prípade obrovský rozdiel, čo sme vďaka Tvojim radám dosiahli. Z ôsmich zobudení s hysterickým plačom kvôli prsníku a mojich 2-3 hodín spánku za noc sme sa dopracovali k 1-2 jeho zobudeniam na mliečko, čo trvá už len samotné dojčenie bez dudlovania. A ak aj sa zobudí mimo toho, dokáže už väčšinou sám bez mojej pomoci opäť zaspať. Je pravda, že niekedy v polovici poradenstva, keď sa to v malom lámalo a snažil sa zvrátiť novú situáciu zaspávania bez prsníka, som to chcela vzdať. Ale podporila si ma, aby som vytrvala a zostala konzistentná, aby som mu dala šancu prijať nový spôsob zaspávania.

 

Ešte chcem dodať, že bez tohto poradenstva by sme sa s manželom len ťažko odhodlali presunúť syna do detskej izby, aj keď má len 9 mesiacov. No bolo to dobré rozhodnutie, lebo často práve manžel vyrušoval malého, a, našťastie, synčekovi sa detská izba hneď zapáčila. Verím, že sa čoskoro vrátim do spálne a náš drobček bude schopný spinkať bezo mňa v detskej izbe. Nevidím to vôbec nereálne, deti sa učia rýchlo. Vlastne je to o tom, čo ich my, rodičia, naučíme. Keď sa už vedel naučiť piť priamo z pohára, dokáže sa naučiť aj iné veci. Len treba vedieť, ako na to, preto bolo toto poradenstvo jedna z najlepších investícií pre spánok a celkové zdravie nášho synčeka. A aj pre nás ako rodičov. 🙂

 

Ďakujem Ti ešte raz a pekný deň prajem.

S pozdravom

Veronika

Ahoj Ingrid,

chcem ti veľmi krásne poďakovať za veľkú pomoc s uspávaním Tomiho. Samej sa mi do zmeny spôsobu uspávania nechcelo, nakoľko som ani nevedela ako.

Tvoje rady boli pre mňa takou istotou, že to zvládneme a uspávanie na prsníku sa zmení na pokojné zaspávanie. A naozaj za pár dní Tomi zaspí pekne vedľa mňa na posteli bez prsníka. Takže zo zdĺhavého uspávania na prsníku,  teraz zaspí za pár minút:)

Aj noci sú oveľa lepšie a pokojnejšie, jedno kojenie nad ránom ešte ponechám, ale časom sa ho chystám vytesniť úplne.

Mám pocit, že zlepšením spánku, sa zlepšil aj Tomiho apetít, dúfajme, že mu to vydrží:)

Ďakujem ešte raz za poradenstvo a želám veľa spokojných klientov:)

Lenka