Ing. Katarína Navrátilová

Odborné štúdium: 

  • Cestovný ruch – Univerzita Mateja Bela
  • Certifikovaný spánkový poradca Lepší spánok bábätiek
  • Gentle sleep practitioner 0-18 months Babyem OCN Level 4
  • Certifikovaný spánkový poradca pre novorodencov (prebieha)
  • Absolventka online kurzu Základy ergonomického nosenia
  • Absolventka online semináru o dojčení organizovaného Inštitútom pre podporu dojčenia

 

Účasť na odbornej konferencii:

  •  Sleeposium – Child Sleep Institute 2023

Moja spánková cesta

Tak ako asi každá maminka, aj ja som sa začala o spánkové poradenstvo zaujímať po narodení mojej dcérky. Našťastie som v čase, keď u nás doma začali spánkové problémy, mala „po ruke“ Zuzku. Veľmi nám pomohla vylepšiť spánok a vďaka tomu aj celkovú atmosféru u nás doma. Keďže vyspatá rodinka, je tá najšťastnejšia rodinka.

Počas toho ako sme sa so Zuzkou radili, som si uvedomila, že čím lepšie chápem tomu ako funguje spánok mojej dcérky, tým lepšie sa viem adaptovať na prípadné zmeny a spánkové regresie, ktorými bude prechádzať.

Začala som pátrať a študovať si dostupné informácie ohľadom spánku detí. Zistila som, že spánok našich detí nie je len náhoda a niečo, čo sa deje tak povediac „samé od seba“.  Naopak spánok našich detí vieme ako rodičia ovplyvniť. Neskôr ma Zuzka oslovila s možnosťou rozšíriť jej tím poradkýň, vďaka čomu som si moje vzdelanie rozšírila a doplnila a stále dopĺňam. Bolo pre mňa zaujímavé zistiť, koľko rôznych jemných možností existuje.

Pri práci s mnohými dobrovoľníkmi som pochopila, že je veľa rodín, ktoré sa tak ako kedysi ja, trápia so spánkom svojich detí. Teší a motivuje ma pomáhať rodinám zlepšovať spánok ich detí. Je pre mňa cťou, že môžem byť súčasťou Zuzkinho tímu spánkových poradkýň.

Spánku zdar!

Recenzie

Milá Katka,
chcela by som Ti srdečne poďakovať za Tvoje poradenstvo, trpezlivosť, empatiu pri ňom a za tvoje chápavé a povzbudzujúce slová.
Keď si mi poslala Tvoje návrhy, ako spánok zlepšiť, tak som si úprimne myslela, že také „blbosti“ nemôžu pomôcť. Bola som na pokraji síl, zúfalá a nenávidela som celé rodičovstvo (spánková deprivácia matky je masaker!)
Odvtedy sa stalo toto: Mláďatko malo vtedy 7 mesiacov. Medzitým sme boli chorí (soplíky, teploty), prešli sme 8-10 mesačnou regresiou, prešli sme z 3 na 2 spánky, vyšli dva zuby, mali sme črevnú chrípku a dnes má 9 mesiacov – a všetko sme to ustáli.
Spánok, ktorý bol predtým úplne chaotický a nepredvídateľný a nočné budenie každú hodinu sa zmenilo na predvídateľné vstávanie, solídne dva denné spánky a 2 (vlastne skôr 1) nmočné vstávanie. A končne sa mi vďaka tomu darí aj postupne redukovať nočné dojčenie (z predošlých x-krát na dnešné 2 razy a čoskoro 1).
Som Ti strašne vďačná (aj za mňa ako partnerku, nielen matku, pretože sa ako pár s manželom cítime oveľa lepšie).
Ďakujem
maminka Denisa
Dobrý deň Katka,
ospravedlňujem sa, že až teraz odpisujem, chcela som Vám odpísať trošku s odstupom. Dianka už krásne zaspinkáva, (klopkám:)) Do 20 minút zaspinká, ako ju položím do postieľky, tak sa sama ukladá. Lažká si a zaspinká bez plaču, čo sa veľmi teším a takisto sa upravili aj nočné spánky (tiež klopkám). Vstane niekedy 1x, ale v poslednej dobe už prespáva aj celú noc vyše týždňa 🙂 až ja sa budím a neviem spať, že čo sa deje.
Ďakujem Vám veľmi pekne za pomoc a Vaše rady, veľmi nám to pomohloa upravilo Diankin spánok a aj ten náš, nedúfala som, že takto rýchlo sa to upraví.
Manžel aj babka boli trochu skeptickí s poradenstvom, ale uznali, že sa nám to rýchlo upravilo a pomohlo. Veľmi som rada, že som sa rozhodla pre vaše poradenstvo.
Prajem Vám veľa spokojných a vyspatých detí a ich rodičov.
maminka Zuzka