Mgr. Zuzana Kelemanová

  • Klinický psychológ
  • Certifikovaný spánkový poradca Lepší spánok bábätiek
  • Certifikovaný spánkový poradca pre novorodencov
  • Certifikovaný spánkový poradca Sleeposium2021

O Zuzke Kelemanovej

Som manželka a maminka dvoch detí, ktoré mi prinášajú neskutočné šťastie do života a aj vďaka mojim ratolestiam som sa dostala k spánku, jeho štúdiu a k posúvaniu informácií rodinám, ktoré sa trápia so spánkom ich detičiek rovnako ako som sa trápila kedysi ja.

Maminou som od roku 2017, kedy sa mi narodila dcéra Simonka a keby nebolo jej, nezačal by sa ani môj príbeh spánkovej poradkyne, resp. cesta ku spánku.

Simonka, veľmi živé, aktívne a neposedné dievčatko, bola od narodenia spánkový vymýšľač. Tá zombie mamina s kruhami pod očami, to som bola presne ja v jej 7mesiacoch, keď som už absolútne nevedela čo robiť a tiež som si nedokázala vysvetliť prečo práve to moje dieťa nespí a zobudí sa aj 10krát za noc.

Potom som sa začala o spánok ako taký zaujímať viac. Chcela som vedieť ako deti spia a prečo tak spia. Ako sa menia ich spánkové cykly, čo im pomáha k dobrému a zdravému spánku. Našťastie som stretla, moju dnes už veľmi dobrú priateľku, Zuzku Guzmickú, ktorá mala doma tiež jednu nezbednú nespáčku. Tam sa to celé začalo. Tri roky plné štúdia spánku, desiatky preštudovaných kníh a odbornej literatúry a desiatky rodín, s ktorými som dobrovoľne pracovala a vylepšovala ich rodinný spánok.

Chcela som naplno aplikovať to, čo som naštudovala a čoraz viac ma lákalo riešiť  spánok „tvrdých orieškov“ (temperamentné detičky s viacerými spánkovými problémami), ktoré som brala ako výzvu.  Snažila som sa holisticky nazerať na celú situáciu tej ktorej rodiny a vždy nastaviť spoluprácu tak, aby boli všetci spokojní. Najmä vyspatí. O to sa snažím dodnes a verím, že mnohým rodinám, k zdravšiemu a lepšiemu spánku, a teda ku kvalitnejšiemu životu ešte pomôžem.

Ukončením štúdia klinickej psychológie, stupňom magister, som stále hľadala možnosti, kde nazbierané vedomosti uplatniť a využiť. Som nesmierne rada, že som túto cestu našla práve v rodinnom poradenstve, kde sa zatiaľ venujem užšej problematike, teda spánku, ale do budúcna by som rada, smerovala svoje poradenstvo aj širokospektrálne na rodinu ako takú.

Aktuálne som certifikovaný spánkový poradca lepší spánok bábätiek a tiež certifikovaný spánkový poradca novorodencov.

Recenzie

Som veľmi vďačná za Tvoju pomoc, prístup, profesionalitu, trpezlivosť a že si bola veľkou podporou 🙂 Mám sa už psychicky omnoho lepšie.
Prajem Ti všetko dobré, Tvoja práca a láska, ktorá z Teba ide je inšiprujúca. Nič nemeň, si skvelá. – SIMONKA

S poradenstvom som bola veľmi spokojná. Určite ho budem aj ďalej odporúčať. Pomohlo nám zaviesť pravidelný režim spánku, lepšie noci a vyspatie bábätka, a teda aj maminky.

Prístup poradkyne sa mi veľmi páčil, bol ľudský, príjemný, ochotný, profesionálny ale na druhej strane aj priateľský, čo počas niektorých ťažkých dní veľmi pomohlo. Zuzka veľmi pekne stále zhodnotila deň, poradila tipy pre zlepšenie procesu učenia spinkať a motivovala pokračovať ďalej a vytrvať. Páčilo sa mi, že maily boli obsiahle a pekne všetko vysvetlené, rovnako ako zhodnotenia denných logov. – ZDENKA

Zuzi, ďakujem za milý a obetavý prístup, ktorým si vždy ochotne poradila a pomohla. Spánkový tréning išiel s tvojou pomocou ako po masle, takže ešte raz ďakujeme za trpezlivosť, určite budem len odporúčať 😉 – EVKA
Ahoj Zuzka,
Asi budem na teba spomínať strašne často, lebo si nám pomohla spraviť obrovský krok vpred. A zrazu je svet gombička, taká tá farebná 🙂
Ďakujem ešte raz za seba, Renka aj nášho tatinka (ktorý má konečne doma spokojnú a hlavne vyspatú ženskú :)) – DANKA