Mgr. Zuzana Kelemanová

  • Klinický psychológ
  • Certifikovaný spánkový poradca Lepší spánok bábätiek
  • Certifikovaný spánkový poradca pre novorodencov
  • Certifikovaný spánkový poradca Sleeposium 2021, 2022
  • Colic reflux and alergies Babyem
  • Absolventka online kurzu Základy ergonomického nosenia
  • Absolventka online semináru o dojčení organizovaného Inštitútom pre podporu dojčenia

O Zuzke Kelemanovej

Som manželka a maminka dvoch detí, ktoré mi prinášajú neskutočné šťastie do života a aj vďaka mojim ratolestiam som sa dostala k spánku, jeho štúdiu a k posúvaniu informácií rodinám, ktoré sa trápia so spánkom ich detičiek rovnako ako som sa trápila kedysi ja.

Maminou som od roku 2017, kedy sa mi narodila dcéra Simonka a keby nebolo jej, nezačal by sa ani môj príbeh spánkovej poradkyne, resp. cesta ku spánku.

Simonka, veľmi živé, aktívne a neposedné dievčatko, bola od narodenia spánkový vymýšľač. Tá zombie mamina s kruhami pod očami, to som bola presne ja v jej 7mesiacoch, keď som už absolútne nevedela čo robiť a tiež som si nedokázala vysvetliť prečo práve to moje dieťa nespí a zobudí sa aj 10krát za noc.

Potom som sa začala o spánok ako taký zaujímať viac. Chcela som vedieť ako deti spia a prečo tak spia. Ako sa menia ich spánkové cykly, čo im pomáha k dobrému a zdravému spánku. Našťastie som stretla, moju dnes už veľmi dobrú priateľku, Zuzku Guzmickú, ktorá mala doma tiež jednu nezbednú nespáčku. Tam sa to celé začalo. Tri roky plné štúdia spánku, desiatky preštudovaných kníh a odbornej literatúry a desiatky rodín, s ktorými som dobrovoľne pracovala a vylepšovala ich rodinný spánok.

Chcela som naplno aplikovať to, čo som naštudovala a čoraz viac ma lákalo riešiť  spánok „tvrdých orieškov“ (temperamentné detičky s viacerými spánkovými problémami), ktoré som brala ako výzvu.  Snažila som sa holisticky nazerať na celú situáciu tej ktorej rodiny a vždy nastaviť spoluprácu tak, aby boli všetci spokojní. Najmä vyspatí. O to sa snažím dodnes a verím, že mnohým rodinám, k zdravšiemu a lepšiemu spánku, a teda ku kvalitnejšiemu životu ešte pomôžem.

Ukončením štúdia klinickej psychológie, stupňom magister, som stále hľadala možnosti, kde nazbierané vedomosti uplatniť a využiť. Som nesmierne rada, že som túto cestu našla práve v rodinnom poradenstve, kde sa zatiaľ venujem užšej problematike, teda spánku, ale do budúcna by som rada, smerovala svoje poradenstvo aj širokospektrálne na rodinu ako takú.

Aktuálne som certifikovaný spánkový poradca lepší spánok bábätiek a tiež certifikovaný spánkový poradca novorodencov.

Recenzie

Ahoj Zuzi,

Moc děkuji za poslední info. A chtěla bych Ti moc poděkovat za vše! Moc si nám pomohla. Už jenom to, že Eliášek dokáže spát bez čaje, je naprostý úspěch. A že jsme kluky mohli odstěhovat do jejich pokojíčku, to už je třešinkou na dortu (myslela jsem, že dřív jak v roce to nepůjde).
Za nás to byly nejlépe investované peníze hned po Babybjörn lehátkách 😂. Moc si vážím Tvojí pomoci a tomu, že si nám nabízela vždy více variant, pokud by jedna nešla.
Děkuji i za upřímnost, že nemá cenu teď pokračovat v poradenství, protože jsme dosáhli velkého úspěchu a tím, že se u kluků teď všechno mění, tak bychom stejně více věcí nedokázali. A ono už vlastně téměř ani není co zlepšovat 😊. Kdybych v budoucnu měla problém ať už s Eliáškem, nebo s Matyáškem, určitě bych se Ti ozvala a domluvily bychom se 😊
Ještě jednou velké díky! I od mého manžela, který je nadšený, že máme ložnici zase sami pro sebe 🙈
Měj se krásně, přeji celé Tvojí rodině hlavně zdravíčko, všechno ostatní se vždycky nějak vyřeší a Tobě plno spokojených zákazníků, mezi které se hrdě hlásím i já!
S láskou a úctou,
Nikola

Ahoj Zuzka,

v prvom rade Ti chcem veľmi pekne poďakovať za nasmerovanie a celkovo rady, ktoré som počas 2 týždňov dostávala. Celková komunikácia a aj ľudský prístup ma hneď na začiatku upokojil a vďaka Tebe som nadobudla pocit, že to zvládneme (ver mi, mňa je ťažké o niečom presvedčiť a väčšinou hľadám chyby- choroba z povolania :D). Maťko už prvý deň napredoval a každým dňom to bolo lepšie a lepšie a dopracovali sme sa tam, kde sme aj chceli – budí sa len na kojenie a vie už samostatne zaspinkať. Ja Vás budem všade odporúčať, kde sa len dá. Jediné, čo ľutujem- že som nenapísala skôr. Je smutné, že tlak okolia a niektorých iných laktačných poradkýň berú vstávanie 15x za noc kojiť ako normálne a pomaly idú zo mňa robiť zlú matku, za to, že nevládzem toľko vstávať. Takto som fungovala vyše mesiaca. Dokonca dostávam ešte vynadané, keď sa snažím pomôcť iným mamičkám. Keby to bolo na mne, tak vyvesím nejaké Vaše  letáčiky u každého gynekológa a pediatra.
Želám Vám len to najlepšie.
Ďakujem ešte raz.
S pozdravom vyspinkaná mamička 😀

Dobrý deň,
Pred časom sme aj my prešli dvojtýždenným poradenstvom so ZuzkouK a z celého srdca Vám ďakujeme. Dcéru sme spolu so Zuzkou odcumlíkovali, odučili od nočného pitia mlieka a z budenia každé tri hodiny v noci mi spí celú 🤩 občas sa raz zobudí, ale aj to jej stačí len moja prítomnosť. Hneď po emailingu sme si prešli koronou aj vyrastením stoličiek, ale už sme presne vedeli čo robiť, aby sme sa vrátili do režimu. 🤩 Odporúčam Vás všetkým svojim kamarátkam a vyčítam si, že sme sa na Vás neobrátili už skôr. Ďakujem Vám sa lepšiu náladu, menšie kruhy pod očami a najmä za spokojné a oddýchnuté dieťa ❤️ ste super

maminka Simonka

Síce som už o spánku zopár veci počula a aj vyskúšala, Kubi je špecialista, a práve preto Ti ďakujem za trpezlivosť a pochopenie. Okrem vášho planu, je práve táto každodenná konzultácia veľmi dôležitá. Nebyť teba na „linke“, asi s tým seknem, lebo uistenie, že to robím správne, bolo to najdôležitejšie, čo som v tom svojom obcasnom zúfalstve potrebovala počuť ❤️
Ďakujem Zuzka 🙂 
maminka Mária

Ahoj Zuzi,

chcem sa Ti ešte raz poďakovať v prvom rade za to, že si nám umožnila absolvovať poradenstvo aj neskoršie, kvôli našim problémom s bruškom, som ti za to veľmi vďačná. A čo sa týka poradenstva, vedz, že Vás budem určite odporúčať všetkými 10-timi. 🙂 myslím, že nikto si nevie predstaviť, akými detailmi sa dá naozaj zlepšiť spánok tým našim ratolestiam. Ďakujem ti za všetky rady a podporu počas učenia spinkať, veľmi si nám pomohla. Tajne dúfam, že by nás mohla niektorá regresia minúť… 🙂 a bodaj by si mala pravdu, že už nebudeme potrebovať tvoju pomoc v budúcnosti. 🙂 každopádne sme Ťa rady spoznali a želáme Tebe a tvojej rodinke len to najlepšie a hlavne pevné zdravie a spokojnosť. Nech sa Ti darí Zuzi. 🙂

 

S pozdravom
Zuzana

Som veľmi vďačná za Tvoju pomoc, prístup, profesionalitu, trpezlivosť a že si bola veľkou podporou 🙂 Mám sa už psychicky omnoho lepšie.
Prajem Ti všetko dobré, Tvoja práca a láska, ktorá z Teba ide je inšiprujúca. Nič nemeň, si skvelá. – SIMONKA

S poradenstvom som bola veľmi spokojná. Určite ho budem aj ďalej odporúčať. Pomohlo nám zaviesť pravidelný režim spánku, lepšie noci a vyspatie bábätka, a teda aj maminky.

Prístup poradkyne sa mi veľmi páčil, bol ľudský, príjemný, ochotný, profesionálny ale na druhej strane aj priateľský, čo počas niektorých ťažkých dní veľmi pomohlo. Zuzka veľmi pekne stále zhodnotila deň, poradila tipy pre zlepšenie procesu učenia spinkať a motivovala pokračovať ďalej a vytrvať. Páčilo sa mi, že maily boli obsiahle a pekne všetko vysvetlené, rovnako ako zhodnotenia denných logov. – ZDENKA

Zuzi, ďakujem za milý a obetavý prístup, ktorým si vždy ochotne poradila a pomohla. Spánkový tréning išiel s tvojou pomocou ako po masle, takže ešte raz ďakujeme za trpezlivosť, určite budem len odporúčať 😉 – EVKA
Ahoj Zuzka,
Asi budem na teba spomínať strašne často, lebo si nám pomohla spraviť obrovský krok vpred. A zrazu je svet gombička, taká tá farebná 🙂
Ďakujem ešte raz za seba, Renka aj nášho tatinka (ktorý má konečne doma spokojnú a hlavne vyspatú ženskú :)) – DANKA