Snímka obrazovky 2019-10-10 o 22.43.53

Zuzka

Spánková poradkyňa

Mojim cieľom je podporovať v rodiny v tom, aby lepšie rozmueli spánku ich detí a spájali intuíciu s vedou a praxou tak, aby sme spoločne a s láskou dospeli k lepšiemu spánku celej rodiny.

Moje štúdium:

 • Holistic sleep coaching program certification (britský akreditovaný holistický spánkový certitikát)
 • Baby Sleep Consultant Certification
 • Sensitive Baby Sleep Consultant Certification
 • Baby reflux certification
 • Holistic sleep conference attendance certification (London)
 • Psychológia (Univerzita Mateja Bela) – prebieha
 • Oh crap potty training certification
 • som matka 🙂

Odborné vystúpenia:

 • Konferencia zdravotných sestier, Neonatológia,  22.10.2019, Banská Bystrica, téma: bezpečný spánok novorodenca
 • Školenie a prednášky, personál NEOK, Roosveltova nemocnica

Čo je náplňou mojej práce

 • Individuálne spánkové poradenstvo na mieru (HLAVNÁ NÁPLŇ MOJEJ PRÁCE)
 • Poradenstvo pre maminky na oddelení šestonedelia a neonatológie Roosveltovej nemocnice v Banskej Bystrici – dobrovoľnícka činnosť
 • Prednášky o spánku osobne v rôznych mestách po Slovensku
 • Prednášky o spánku online
 • Vystupovanie v Televízii Markíza Teleráno, RTVS Dámsky klub
 • Pravidelný hosť Televízie LUX, relácia Doma
 • Prednášky o odplienkovaní
 • Poradenstvo o odplienkovaní

 

 

email: info@lepsispanokbabatiek.sk

Spánkoví poradcovia

V minulosti som sama využila služby spánkovej poradkyne. Karolínka nám začala spávať omnoho lepšie a dodnes, je to výborný spáč, svoju postieľku a mojkáčika zbožňuje. Zo spánku sa budí oddýchnutá a na spánok sa teší.

Rozhodla som sa, že sa spánku bábätiek začnem intenzívne venovať. O ich spánku sa totiž šíri obrovské množstvo mýtov a nesprávnych informácii. Maminky a ockovia sa nachádzajú v situácií, kedy majú niekedy problém vyhodnotiť tieto informácie. Preto spánok detí detailne študujem a naďalej v štúdiu a vzdelávaní sa pokračujem. Spánok je totiž veda. Mojim cieľom je šíriť osvetu o tom, ako spánok funguje odborne, podľa potvrdených dlhoročných výskumov, spôsobov a techník, či reálnymi skúsenosťami a výsledkami.

Moje CV v skratke

K deťom som mala vždy blízko. Mamina je riaditeľka v škôlke a ja som tam vždy trávila obrovské množstvo času. Už na strednej škole som chodila robiť vedúcu do táborov a ako staršia aj animátorku do Talianska. Počas VŠ v Banskej Bystrici som učila detičky tanec v tanečnej škole.

Vyštudovala som fakultu medzinárodných vzťahov a politológie v Palerme v Taliansku a popri škole som pracovala na letisku. Po škole som nejaký čas stážovala na zastupiteľskom úrade SR v Ríme a neskôr som pôsobila 2 roky v Nemeckom Dusseldorfe v spoločnosti Ericsson. A potom som spoznala môjho manžela. :-)))

Aktuálne študujem psychológiu na Univerzite Mateja Bela, ukončila som britský vysokoškolský certifikovaný certifikát holistického spánkového poradenstva. Pripravujem sa na certifikát laktačného poradenstva.

Vrátila som sa na Slovensko a pracovala v oblasti marketingu a komunikácie, neskôr zahraničných investícií až do odchodu na materskú dovolenku. V rámci voľného času som vytvorila neziskovú webovú stránku bezlepkovyzivot.sk, keďže mi pred niekoľkými rokmi diagnostikovali celiakiu.

Okrem manžela Peťa mám sestru Katku neterku Isabellu (9m), dve deti, Karolínku (2,5) a Samka (13-nevlastný synček, ale ako vlastný :-)).

Narodila som sa a aj nakoniec ostala žiť v Banskej Bystrici. Precestovala som kus sveta. Žila som v Rakúsku (výmenný pobyt na gymnáziu), v USA (6 mesiacov), v Taliansku (7 rokov), v Nemecku (2roky), ale ako sa hovorí, všade dobre, doma najlepšie.

Certifikáciu som si robila prostredníctvom niekoľkých zahraničných spánkových spoločností, ktoré sa špecializuje na tréning a výučbu spánkových poradcov a spánkové poradenstvo ako také. Štúdium prebiehalo a naďalej prebieha intenzívne viac ako dlhé mesiace a počas nich som pracovala s viac ako 60 mamičkami a detičkami zadarmo. V rámci prípravy na túto prácu som podrobne študovala rôzne spánkové techniky a teórie, štúdie, samotný spánok a jeho vývoj a vývin u detí, rozvoj emócií, fungovanie režimov a režimovania, psychológiu spánku a správania detí. Venovali sme sa teóriám plačovým aj menej plačovým, spánkovým režimom vhodným pre deti a spôsobom ako aj samotný režimom zlepšiť spánok a zaspávanie dieťatka, dojčeniu a výžive, prvým príkrmom, refluxu a ďalšiemu množstvu vecí, s ktorými sa maminky (rodičia) kažodenne stretávajú vo svojom živote.  Aj naďalej sa venujem štúdiu spánku, sledujem najnovšie výskumy. Pri štúdiu sa snažím obsiahnuť rôzne teórie a prístupy k spánku a rodičovstvu.  Hľadám zlatú strednú cestu, keďže si myslím, že keď človek robí veci s logikou, intuíciou a hlavne zdravým rozumom, je to tak v poriadku. Počas mojej práce sa aj naďalej vzdelávam a neustále učím. Snažím sa, aby som každej rodine poradila tak, aby boli spokojní. Každé dieťatko je iné a neexistuje jeden prístup a návod pre každú bábu. Preto sa snažim robiť moje poradenstvo na mieru a každou maminkou intenzívne počas procesu učenia komunikovať a radiť jej.

Nedávno som ukončila certifikáciu Sensitive Sleep Consultant a Holistické spánkové poradenstvo. Toto štúdium bolo zamerané na emócie detí a bábätiek, neurológiu spracovania stresu a emócií, rešpektovanie kontaktnej teórie a väzby matka dieťa.

Potrebujete pomôcť?