Mgr. Veronika Trojanová

 • Odborné štúdium: 
  • Klinická a poradenská psychológia – Univerzita Mateja Bela a Univerzita Komenského
  • Certifikovaný spánkový poradca Lepší spánok bábätiek
  • Certifikovaný spánkový poradca pre novorodencov
  • Profesionálny zdravotnícky kurz na pomoc s popôrodnou depresiou
  • Certifikovaný spánkový poradca Sleeposium 2021, 2022, 2023
  • Colic reflux and alergies Babyem
  • Absolventka online kurzu Základy ergonomického nosenia
  • Absolventka online semináru o dojčení organizovaného Inštitútom pre podporu dojčenia
 • Odborné členstvá:
  • Člen medzinárodnej pediatrickej spánkovej asosciácie – IPSA
 • Náplň mojej práce:
  • Individuálne spánkové poradenstvo na mieru

Moja spánková cesta

Som komunikatívny typ človeka a vždy som mala veľmi blízko k ľuďom. Na strednej škole ma to prirodzene priviedlo k štúdiu psychológie. Po absolvovaní povinných seminárov, som zo psychológie maturovala a ďalej študovala na Univerzite Mateja Bela a neskôr na Univerzite Komenského. Štúdium som ukončila štátnicou z klinickej a poradenskej psychológie.

Keď som sa stala maminkou Timi, začala som svoju pozornosť viac obracať práve na detičky a na oblasť výchovy. Popri tom, ako som prechádzala jednotlivé weby určené pre rodičov, som natrafila práve na web Lepší spánok bábätiek. Spánkové poradenstvo bolo pre mňa v tom čase novinkou. Zároveň mi táto téma bola blízka, nakoľko ani nám sa nevyhli nástrahy častých nočných budení, krátkych denných spánkov, regresií a podobne. Navštívila som aj jednu zo Zuzkiných prednášok a začala som sa o túto tému viac zaujímať. Napokon sa aj nám podarilo vylepšiť Timkin spánok a teraz mám doma ukážkového spachtoša .

Ako maminka na materskej som začala pociťovať, že by som sa rada aspoň čiastočne opäť začlenila do bežného života a venovala sa aj svojmu sebarozvoju. Postupne sa môj záujem o detičky, psychológiu a prácu s ľuďmi čoraz viac spájal práve v spánkovom poradenstve. Spojiť materstvo a prácu nebolo jednoduché, no napriek tomu som absolvovala štúdium jemného spánkového poradenstva pre deti, štúdium spánkového poradenstva pre novorodencov a začala som sa venovať aj štúdiu popôrodnej depresie.

To, čo ma robí pri tejto práci najšťastnejšou je, keď dostanem od spokojných maminiek pozitívnu spätnú väzbu. Keď čítam, ako maminka píše o vyspinkanom a usmiatom dieťatku a z jej slov cítim, že aj ona sama je oddýchnutá a spokojná. Toto ma vie vždy nakopnúť do ďalšej práce. Samú ma prekvapilo, že si počas poradenstva vytvorím s každou maminkou a dieťatkom akýsi vzťah, prežívam s nimi naozaj celý proces zmeny k lepšiemu spánku. Na konci našej spolupráce som vždy hrdá na ten veľký kus práce a úspechov, ktoré maminky s detičkami dosiahli a napokon mi je aj trochu smutno, že sa musíme rozlúčiť. Práca spánkového poradcu je náročná a krásna zároveň . Ja verím, že som ešte len na začiatku mojej spánkovej cesty a tiež verím,  že sa mi podarí zlepšiť spánok ešte mnohým rodinám.

Spánku zdar!

Recenzie

Veronika,

aj ja sa ti chcem s manželom veľmi poďakovať. Ani neviem popísať ako som rada, že sme sa dali na túto cestu. Sama by som to určite nezvládla, a tá zmena stojí za to. Už len preto, že omnoho pokojnejšie budeme očakávať príchod súrodenca, lebo viem že Paťko to zvládne, keďže je omnoho samostatnejší.

Aj keď sa to nezdá, pre mňa je to asi najväčšia zmena a pokrok. Zrazu je zo mňa pokojná, oddýchnutá mamina, čo dokáže omnoho viac prejavovať lásku svojmu synčekovi, a užívať si to, byť mamou. Čo, do teraz nebolo úplne bežné. Človek si neuvedomuje aký dôležitý je spánok, a ako veľmi jeho nedostatok dokáže narušiť bežný život. Teraz to vidím, a som ti ozaj vďačná.

Ďakujem ešte raz.

 

Maminka Dominika

    Ahoj Veronika 🙂

 

Touto cestou by som sa Ti rada aj s manželom poďakovala.

Vďaka Tebe, Tvojim znalostiam a skúsenostiam sme sa utvrdili v tom, že toto poradenstvo malo zmysel. Jediné čo ľutujeme je, že sme sa k nemu neodhodlali skôr.

Bola si priateľská, vždy si trpezlivo odpovedala na všetky naše otázky, snažila si sa nájsť dôvody aj riešenia.

Ešte pred pár dňami som naozaj neverila, že naša Sárka si sama ľahne a zaspí bez akéhokoľvek pohybu, či pomocou dojčenia. Fitlopta už nie je súčasťou našej spálne, čomu doteraz nemôžem uveriť, Sárka zaspáva sama v postieľke a noci sa nám tiež výrazne zlepšili.

Ako si písala, máme za sebou ohromný kus práce a my vieme, že v učení sa spinkať ešte nekončíme, ale vďaka Tebe vieme ako na to, a vieme, že sa to dá.

 

Ešte raz ďakujeme ! 🙂

Ahoj Veronika,

ďakujem krásne za zodpovedanie všetkých otázok.

Verím, že to zvládneme. Veď sa budem držať všetkých tvojich rád a odporúčaní

 

Chcela by som ti strašne moc poďakovať, že si nám takto pomohla a konečne sa môžeme vyspať všetci traja. Aj na Tamarke je vidieť, že je spokojnejšia a o maminke ani nehovorím . Zo začiatku som nemala z toho dobrý pocit a taktiež otecko o tom veeeeľmi pochyboval, ale ako sme videli, že každým dňom sa to zlepšuje a Tamarka si tak rýchlo zvykla na režim, zmenili sme názor. Ak by sme potrebovali ďalšiu pomoc, určite sa na teba a váš celý tím obrátime. Jediné čo ľutujem, že sme do toho nešli skôr. Ale nevadí, užívame si to, čo máme teraz. 

 

Ani som neverila, že budeme Tamarku niekedy budiť z denných spánkov. Už iba doladíme noc a bude to perfektné a to vďaka tebe

 

Neočakávali sme vôbec takú spokojnosť s tvojim prístupom a radami ako si nám venovala. Môžem len ďalej odporúčať.

 

Prajem tebe a tvojej rodinke všetko dobré, hlavne nech sa držíte zdravý ✊ a pozdravujeme celý tím LSB, je naozaj super čo odvádzate za prácu a pomáhate detičkám sa dopracovať k lepšiemu spánku. 

 

S pozdravom Barbora a Tamarka ♥️

Milá Veronika, chcela by som Ti veľmi pekne poďakovať za všetkú pomoc, odporúčania a všetky rady. Teraz už viem, že sa všetko dá s troškou trpezlivosti. Naučila si ma ako funguje spánok a ako pracovať na jeho zlepšení. Naučili sme sa s Ivankom zaspávať na veľkej posteli bez ťapkania. Nebyť Teba, asi si vyťapkám život . Noci máme s Ivankom po 24:00 ťažšie ale už viem ako na to, keď budeme pripravení na ďalšie zmeny. Ďakujem za rýchle odpovede na moje dotazy aj mimo nášho poradenstva.  Zo všetkého najviac mi však pomohla tvoja psychická podpora. Ak bude treba, rada sa na Teba znova obrátim, pretože viem, že to má zmysel a taktiež nás čaká regresia
Srdečne Ťa pozdravuje Mama Renata a Ivanko.
Ahoj Veronika,
takisto veľmi pekne ďakujeme za absolvované poradenstvo. Ani sa mi nechce veriť, že zo vstávania každú hodinu v noci a denného spania výhradne v kočíku, máme spokojné bábätko, ktoré spinká v noci s max 1-3 zobudeniami a na obed nemá problém spinkať v postieľke (čo ináč v prípade treskúcich zím je veľká výhoda a nemusím kočíkovať v – teplotách:) Doma máme jedno šťastné vysmiate bábätko a aj rodičia sú oveľa viacej v pohode:)
Takže za nás určite odporúčam poradenstvo všetkým nevyspatým rodičom, určite to za to nestojí a je lepšie absolvovať poradenstvo, lebo krásne vysvetlíte rodičom všetky spánkové “akcie-reakcie” a správne nastavíte režim:)
Ďakujem pekne a maj sa krásne!
Prajem veľa spokojných klientov a všetko dobré!
Kat, Robi a Brunko 🙂

Chcem sa ti veľmi pekne poďakovať za tvoju pomoc a rady, a hlavne za to, že som zistila, že moje dieťa nie je v noci neustále hladné, ale proste nevedelo zaspinkať. Je neuveriteľné ako sa teoretické znalosti premietajú krásne do reality a ono to naozaj funguje. 

Ešte raz veľké ĎAKUJEM – ZDENKA

My veľmi pekne ďakujeme za úžasnú skúsenosť a získanie veľmi múdrych informácií o spánku, o ktorých som pred tým nemala ani šajnu  Som veľmi rada, že som mala tú možnosť vyskúšať poradenstvo, pretože nám veľmi pomohlo Ďakujeme za podporu a prajeme všetko dobré a veľa veľa spokojných maminiek a vyspatých bábätiek – JANKA

Ahoj,

ja ti ďakujem za možnosť absolvovať tréning. Sama som neverila tomu, že to naozaj pôjde za tie 2 týždne. Je to pre mňa zázrak, že sa Julka naučila zaspať sama, bez fľaši či čičíkania ❤  Rovnako lepšie začala papať a UM nemíňam rýchlosťou svetla. Posunúť ranné vstávanie ešte potrvá, ale čokoľvek sa blíži 6stej je pri malej úspech. V podstate od začiatku, keď bola mini bábo zvykla vstávať o tej 5tej, keď tak spomínam. Ako sme začali s tréningom, tak vstávanie pred 5 sa ani neobjavilo – MIŠKA

Som nadmieru spokojná, a veľmi sa teším z tohto výsledku. Ďakujem za takúto príležitosť! 🙂 a patrí Ti Naše veľké Ďakujem!!! Prajem Ti veľa úspechechov a spokojných detičiek s mamičkami, robíš to skvelo !!! Vďaka. – PATRÍCIA

Ahoj Veronika,

normálne mi bude smutno za tvojimi vzácnymi radami, každý vecer to už bola rutina napisat ti log a čakať na tvoju odpoveď, rada som to čítala . Pokiaľ to naozaj išlo snažila som sa podľa tvojich inštrukcií riadiť. Musím uznať, že sama by som nedosiahla taký citlivý prístup k zaspávaniu a spánku vôbec. Veľmi pekne ďakujem a verím, že tvoju pomoc ešte budem potrebovať – KATKA

Som Vám skutočne nesmierne vďačná za túto príležitosť ❤️ Je to obrovský rozdiel pred prípravou na poradenstvo a teraz po poradenstve. Vnímavý prístup s presnými a jasnými inštrukciami, nasmerovaním a radami, ktoré skutočne fungujú to ide fantasticky. Konečne sa všetci vyspíme Ste fantastické, čo a ako to robíte. Budem Vás odporúčať všetkými 10-timi
Prajem všetko len to dobré, veľa úspechov a iba spokojných mamičiek a detičiek

Veronika je veľmi príjemné, dôsledné žieňa, ktoré aj maminu uprace, ak treba (v dobrom samozrejme , lebo častokrát si to mamina sama kazí.., robila som kopec chýb )
Vzdy ochotná, odpovie na všetko, čo sa človek spýta a aj viac, aby čo najlepšie uviedla do danej problematiky. Bola som s ňou veľmi spokojná
Imponovalo mi aj to, že má dcérku v približne rovnakom veku.
Promptné odpisovanie na emaily

Veronika bola tak dôsledná, priama a jednoznačná v každom e-maily a ku každému bodu, ktorý sme riesili, že Ja skutočne nemám žiadny návrh na vylepšovák Iba, že jej ĎAKUJEM. – JARKA

Veronika,

nezlepšila si len Simonkin, ale aj ten môj spánok. Veľmi pekne ti ďakujem. Veľmi veľa vecí som sa od teba naučila, nielen o spánku dieťaťa Tá ucelenosť a stály štandard mi chýbal a častokrát aj chladná hlava. To poradenstvo aj mňa svojím spôsobom trošku ukorigovalo  

Prajem ti všetko len to dobré, veľa úspechov, spokojnosti a radosti Ďakujem ti za všetko ❤️ – JARKA

Veronika bola vždy milá, ochotná, všetko mi zodpovedala, čo som potrebovala a chcela vedieť. Každý deň odpísala, či piatok či sviatok, to ma tiež totálne milo prekvapilo. Hoc aj neskôr večer, no predsa. A jej maily neboli vôbec krátke 🙂
Páčilo sa mi tykanie, človek sa tak cíti príjemnejšie, kamarátsky, a nie len ako nejaký ,,klient,,, kde sa jedná všetko s takým oficiálnym odstupom. – MIŠKA