Spánková poradkyňa
Nezaradené, O spánku

Moja spánková cesta

Moja spánková cesta

Keď mala Karolínka 2,5 mesiaca, všetky jej spánky trvali zrazu cez deň 30 minút. Bola nervózna, uplakaná a ja s ňou. Nevedela som, čo sa deje. Začala som pátrať a zistila som, že som sa na slovenských stránkach k ničomu nedopátrala. Medzičasom sa začal zhoršovať aj nočný spánok. Natrafila som na zahraničnú spánkovú poradkyňu, ktorej služby som si objednala a spánok Karolínky sme s jej pomocou veľmi zlepšili. Jej pomoc bola pre mňa inšpiráciou. Kdekoľvek som totiž povedala, že som spánok mojej dcérky zlepšila, všetci chceli vedieť, ako na to. Rozhodla som sa preto, že budem radiť na profesionálnej úrovni. Mala som pocit, že na Slovensku chýbajú odborné informácie o spánku, ktoré by dali rodičom praktické tipy a odpovede na ich otázky (iné ako „treba len vydržať“).

Moje prvé štúdium bolo špecializované na štandardný spánkový tréning. Týmto spôsobom som začala pred 3 rokmi pracovať a zistila som, že by som rada pracovala jemnejšími prístupmi.

Rozhodla som sa preto pokračovať v štúdiu a začať sa vzdelávať v oblasti jemného spánkového poradenstva, citlivého a holistického spánkového poradenstva. Toto štúdium a medzičasom obrovské množstvo skúseností mi dovolilo hľadať vlastnú cestu, zlatú strednú cestu k detskému spánku. Pridala som vzdelávanie v oblasti refluxu, dojčenia, kŕmenia z fľaše, alergií, psychológie, spánku dospelých, odplienkovania. Začala som využívať moje vedomosti, citlivý prístup a niekoľkoročné skúsenosti z praxe so stovkami rodín, a postupne som vytvorila a vytváram vlastný jemný spôsob poradenstva, aby som dokázala pomôcť rodinám s rôznymi štýlmi výchovy a situáciami, ktoré sú často extrémne náročné. Mojim cieľom je byť zlatou strednou cestou podpory pre rodičov a ich deti.

Mojim cieľom je podporovať každú rodinu, bez ohľadu na to, ako si praje mať spánok bábätka zorganizovaný. Mojim cieľom je, aby sa na mňa mohli obrátiť každá maminka aj ocko a poradili sa so mnou o spánku ich bábätka.

Preto pri mojom poradenstve:

  • rešpektujem jedinečnosť situácie každej rodiny,
  • sledujem spánok bábätka ako celok v kontexte celej rodiny,
  • sledujem zdravie a výživu bábätka/dieťatka a výskyt prípadných zdravotných problémov,
  • podporujem dojčenie,
  • pri nočných budeniach rešpektujem „normálny nočný spánok bábätiek a detí“,
  • pomáham s nastavením spánkových návykov a spánkovej hygieny,
  • pomáham nastaviť dieťatku spánok podporujúci denný spánkový režim,
  • pomáham pri zvládaní spánkových regresií,
  • poskytujem dlhodobú podporu pre rodičov, ktorí vedia, že sa na mňa môžu obrátiť vždy, keď majú nejaký problém,
  • edukujem rodičov v oblasti detského spánku a jeho vývinu.

 

 

Potrebujete pomôcť?